Licensed to UC San Diego Swimming & Diving
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 10/14/2017 12:55 PM
                        Blue vs. Gold 2017 - 10/14/2017                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Blue-SI  'A'                                                  56.56  
     1) Wong, Elizabeth 19              2) Murphy, Gracie E 18            
     3) Reynolds, Sophia A 19           4) Murphy, Haley M 22             
                  27.07       56.56 (29.49)                                        
  2 Gold-SI  'A'                                                  57.45  
     1) Rodman, Alexandra M 21          2) Phetbenjakul, Anshanika 21     
     3) Miles, Brooke N 19              4) Meier, Charlie S 18            
                  27.73       57.45 (29.72)                                        
  3 Blue-SI  'B'                                                1:00.32  
     1) Miller, Lindsey C 20            2) Taylor, Rachel K 18            
     3) Crow, Riley A 18                4) Mendez, Alyson D 19            
                  29.77     1:00.32 (30.55)                                        
  4 Gold-SI  'B'                                                1:01.26  
     1) Fosmire, Holly J 21             2) Maxfield, Lily R 20            
     3) Sumrow, Amanda K 20             4) Ikeda, Kierstin S 18           
                  29.72     1:01.26 (31.54)                                        
  5 Gold-SI  'C'                                               x1:02.23  
     1) Clark, Lindsay M 18             2) King, Morgan S 21              
     3) Lambert, Emily E 20             4) Ritchey, Kaitlyn D 19          
                  28.78     1:02.23 (33.45)                                        
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Gold-SI  'A'                                                1:35.40  
     1) James, Tyler C 19               2) Tanizaki-Hudson, Derek S 22    
     3) Tse, Garrett Y 20               4) Knox, Will H 20                
                  24.56       51.19 (26.63)     1:13.56 (22.37)     1:35.40 (21.84)
  2 Blue-SI  'A'                                                1:38.09  
     1) Fordham, Derek E 19             2) Moyles, John A 19              
     3) Gilchrist, Alexander D 20       4) Farmer, Sawyer H 20            
                  25.92       53.29 (27.37)     1:16.61 (23.32)     1:38.09 (21.48)
 
Event 3  Women 800 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Ritchey, Kaitlyn D        19 GOLD-SI                        8:23.68  
                  29.13     1:00.16 (31.03)     1:31.62 (31.46)     2:03.49 (31.87)
        2:35.39 (31.90)     3:07.36 (31.97)     3:39.10 (31.74)     4:10.81 (31.71)
        4:42.03 (31.22)     5:13.67 (31.64)     5:45.26 (31.59)     6:17.02 (31.76)
        6:48.77 (31.75)     7:20.48 (31.71)     7:52.40 (31.92)     8:23.68 (31.28)
  2 Eickert, Reagan V         20 BLUE-SI                        8:27.12  
                  29.36     1:01.13 (31.77)     1:32.85 (31.72)     2:04.51 (31.66)
        2:36.53 (32.02)     3:08.50 (31.97)     3:40.70 (32.20)     4:12.88 (32.18)
        4:44.91 (32.03)     5:16.47 (31.56)     5:48.06 (31.59)     6:19.91 (31.85)
        6:51.74 (31.83)     7:23.69 (31.95)     7:55.75 (32.06)     8:27.12 (31.37)
  3 Brotherton, Casey M       19 BLUE-SI                        8:29.90  
                  29.68     1:01.50 (31.82)     1:33.60 (32.10)     2:05.69 (32.09)
        2:37.69 (32.00)     3:09.56 (31.87)     3:41.60 (32.04)     4:13.57 (31.97)
        4:45.67 (32.10)     5:17.66 (31.99)     5:49.84 (32.18)     6:21.94 (32.10)
        6:54.21 (32.27)     7:26.41 (32.20)     7:58.47 (32.06)     8:29.90 (31.43)
  4 Brown, Gabbie T           18 GOLD-SI                        8:35.28  
                  29.15     1:00.57 (31.42)     1:32.58 (32.01)     2:04.55 (31.97)
        2:36.60 (32.05)     3:08.55 (31.95)     3:40.64 (32.09)     4:13.32 (32.68)
        4:45.95 (32.63)     5:18.46 (32.51)     5:51.00 (32.54)     6:23.83 (32.83)
        6:56.64 (32.81)     7:29.76 (33.12)     8:02.83 (33.07)     8:35.28 (32.45)
  5 Hamza, Haley S            21 GOLD-SI                        8:42.38  
                  29.03     1:01.08 (32.05)     1:33.64 (32.56)     2:06.22 (32.58)
        2:38.75 (32.53)     3:11.62 (32.87)     3:44.75 (33.13)     4:17.61 (32.86)
        4:49.74 (32.13)     5:22.60 (32.86)     5:56.18 (33.58)     6:29.81 (33.63)
        7:03.16 (33.35)     7:36.51 (33.35)     8:09.83 (33.32)     8:42.38 (32.55)
 
Event 4  Men 800 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Reuter, Zack              19 GOLD-SI                        7:45.89  
                  26.75       56.27 (29.52)     1:25.95 (29.68)     1:55.94 (29.99)
        2:25.53 (29.59)     2:55.15 (29.62)     3:24.73 (29.58)     3:54.76 (30.03)
        4:24.19 (29.43)     4:53.97 (29.78)     5:23.13 (29.16)     5:52.71 (29.58)
        6:21.15 (28.44)     6:49.06 (27.91)     7:18.42 (29.36)     7:45.89 (27.47)
  2 Spitser, Jack P           20 BLUE-SI                        7:47.19  
                  26.68       56.08 (29.40)     1:25.73 (29.65)     1:55.57 (29.84)
        2:25.29 (29.72)     2:54.89 (29.60)     3:24.70 (29.81)     3:54.35 (29.65)
        4:23.72 (29.37)     4:53.38 (29.66)     5:22.50 (29.12)     5:52.16 (29.66)
        6:21.29 (29.13)     6:50.24 (28.95)     7:19.73 (29.49)     7:47.19 (27.46)
  3 Ortiz, Alejandro W        20 GOLD-SI                        7:54.54  
                  26.39       55.81 (29.42)     1:25.68 (29.87)     1:55.61 (29.93)
        2:25.41 (29.80)     2:55.60 (30.19)     3:25.27 (29.67)     3:54.93 (29.66)
        4:24.94 (30.01)     4:54.56 (29.62)     5:24.53 (29.97)     5:54.82 (30.29)
        6:25.20 (30.38)     6:55.75 (30.55)     7:25.55 (29.80)     7:54.54 (28.99)
  4 Fordham, Derek E          19 BLUE-SI                        8:12.28  
                  26.38       56.00 (29.62)     1:26.23 (30.23)     1:56.78 (30.55)
        2:27.63 (30.85)     2:58.36 (30.73)     3:29.38 (31.02)     4:00.42 (31.04)
        4:31.78 (31.36)     5:03.31 (31.53)     5:35.07 (31.76)     6:06.81 (31.74)
        6:38.79 (31.98)     7:10.36 (31.57)     7:41.81 (31.45)     8:12.28 (30.47)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Gocke, Alayna C           19 BLUE-SI                        1:53.77  
                  26.41       55.22 (28.81)     1:24.41 (29.19)     1:53.77 (29.36)
  2 Sumrow, Amanda K          20 GOLD-SI                        1:54.47  
                  26.66       55.46 (28.80)     1:24.93 (29.47)     1:54.47 (29.54)
  3 Murphy, Haley M           22 BLUE-SI                        1:55.74  
                  26.84       55.71 (28.87)     1:25.53 (29.82)     1:55.74 (30.21)
  4 Sin, Stephanie Y          21 GOLD-SI                        1:56.46  
                  26.97       55.98 (29.01)     1:26.03 (30.05)     1:56.46 (30.43)
  5 Barroso, Anissa P         19 BLUE-SI                        2:01.14  
                  27.31       57.38 (30.07)     1:28.98 (31.60)     2:01.14 (32.16)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Takeda, Austin H          22 BLUE-SI                        1:43.84  
                  24.30       50.58 (26.28)     1:17.20 (26.62)     1:43.84 (26.64)
  2 James, Tyler C            19 GOLD-SI                        1:46.52  
                  24.84       51.61 (26.77)     1:18.83 (27.22)     1:46.52 (27.69)
  3 Brower, Ian C             20 GOLD-SI                        1:47.06  
                  24.72       51.20 (26.48)     1:18.72 (27.52)     1:47.06 (28.34)
  4 Spitser, Jack P           20 BLUE-SI                        1:54.58  
                  25.41       54.07 (28.66)     1:24.31 (30.24)     1:54.58 (30.27)
 
Event 7  Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Elizabeth           19 BLUE-SI                          27.33  
  2 Rodman, Alexandra M       21 GOLD-SI                          28.15  
  3 Clark, Lindsay M          18 GOLD-SI                          28.69  
  4 Reynolds, Sophia A        19 BLUE-SI                          29.38  
  5 Crow, Riley A             18 BLUE-SI                          29.39  
  6 Fosmire, Holly J          21 GOLD-SI                          30.21  
  7 Boyt, Reilly                 GOLD-SI                         x47.46  
 
Event 8  Men 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Chong, Tenny Y            18 BLUE-SI                          23.53  
  2 James, Tyler C            19 GOLD-SI                          25.68  
 
Event 9  Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Phetbenjakul, Anshanika   21 GOLD-SI                          29.93  
  2 Murphy, Gracie E          18 BLUE-SI                          30.70  
  3 Taylor, Rachel K          18 BLUE-SI                          31.13  
  4 Maxfield, Lily R          20 GOLD-SI                          31.75  
  5 Miller, Lindsey C         20 BLUE-SI                          32.84  
  6 King, Morgan S            21 GOLD-SI                          34.03  
  7 Boyt, Reilly                 GOLD-SI                         x50.16  
 
Event 10  Men 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Tanizaki-Hudson, Derek S  22 GOLD-SI                          26.93  
  2 Lee, Hoon S               21 GOLD-SI                          27.02  
  3 Moyles, John A            19 BLUE-SI                          28.00  
 
Event 11  Women 150 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Sumrow, Amanda K          20 GOLD-SI                        1:33.15  
                  28.45     1:00.91 (32.46)     1:33.15 (32.24)                    
  2 Crow, Riley A             18 BLUE-SI                        1:33.69  
                  29.12     1:00.98 (31.86)     1:33.69 (32.71)                    
  3 Lambert, Emily E          20 GOLD-SI                        1:35.40  
                  29.09     1:01.64 (32.55)     1:35.40 (33.76)                    
  4 Miles, Brooke N           19 GOLD-SI                        1:35.91  
                  29.14     1:01.50 (32.36)     1:35.91 (34.41)                    
  5 Epps, Victoria W          18 BLUE-SI                        1:38.80  
                  29.19     1:03.08 (33.89)     1:38.80 (35.72)                    
  6 Reynolds, Sophia A        19 BLUE-SI                        1:40.50  
                  30.11     1:03.71 (33.60)     1:40.50 (36.79)                    
 
Event 12  Men 150 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Tse, Garrett Y            20 GOLD-SI                        1:21.66  
                  24.81       52.83 (28.02)     1:21.66 (28.83)                    
  2 Fink, Kevin D             21 BLUE-SI                        1:24.17  
                  26.18       55.28 (29.10)     1:24.17 (28.89)                    
  3 Gilchrist, Alexander D    20 BLUE-SI                        1:24.27  
                  25.97       54.98 (29.01)     1:24.27 (29.29)                    
  4 Brower, Ian C             20 GOLD-SI                        1:36.51  
                  28.73     1:01.90 (33.17)     1:36.51 (34.61)                    
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Haley M           22 BLUE-SI                          24.26  
  2 Meier, Charlie S          18 GOLD-SI                          25.28  
  3 Ikeda, Kierstin S         18 GOLD-SI                          25.43  
  4 Mendez, Alyson D          19 BLUE-SI                          25.68  
  5 Barroso, Anissa P         19 BLUE-SI                          26.14  
  6 Lambert, Emily E          20 GOLD-SI                          27.33  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Farmer, Sawyer H          20 BLUE-SI                          22.09  
  2 Tanizaki-Hudson, Derek S  22 GOLD-SI                          22.12  
  3 Knox, Will H              20 GOLD-SI                          22.31  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Abrantes, Brooke E        20 BLUE-SI                         179.65  
  2 Carlin, Delainey          20 GOLD-SI                         160.40  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Trevor W         21 BLUE-SI                         166.40  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Haley M           22 BLUE-SI                          53.64  
                  25.98       53.64 (27.66)                                        
  2 Ikeda, Kierstin S         18 GOLD-SI                          54.54  
                  26.40       54.54 (28.14)                                        
  3 Meier, Charlie S          18 GOLD-SI                          54.60  
                  26.86       54.60 (27.74)                                        
  4 Mendez, Alyson D          19 BLUE-SI                          54.64  
                  26.77       54.64 (27.87)                                        
  5 Gocke, Alayna C           19 BLUE-SI                          54.73  
                  26.45       54.73 (28.28)                                        
  6 Eickert, Reagan V         20 BLUE-SI                         x54.84  
                  26.70       54.84 (28.14)                                        
  7 Hamza, Haley S            21 GOLD-SI                          55.35  
                  27.00       55.35 (28.35)                                        
  8 Clark, Lindsay M          18 GOLD-SI                         x56.64  
                  27.33       56.64 (29.31)                                        
  9 Brotherton, Casey M       19 BLUE-SI                         x56.87  
                  27.58       56.87 (29.29)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Chong, Tenny Y            18 BLUE-SI                          45.70  
                  21.68       45.70 (24.02)                                        
  2 Lee, Hoon S               21 GOLD-SI                          48.03  
                  23.03       48.03 (25.00)                                        
  3 Takeda, Austin H          22 BLUE-SI                          48.30  
                  23.42       48.30 (24.88)                                        
  4 Brower, Ian C             20 GOLD-SI                          51.15  
                  24.57       51.15 (26.58)                                        
 
Event 19  Women 150 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Rodman, Alexandra M       21 GOLD-SI                        1:33.14  
                  29.44     1:00.89 (31.45)     1:33.14 (32.25)                    
  2 Wong, Elizabeth           19 BLUE-SI                        1:36.37  
                  30.64     1:02.93 (32.29)     1:36.37 (33.44)                    
  3 Miller, Lindsey C         20 BLUE-SI                        1:36.66  
                  31.11     1:04.27 (33.16)     1:36.66 (32.39)                    
  4 Sin, Stephanie Y          21 GOLD-SI                        1:37.26  
                  31.48     1:04.25 (32.77)     1:37.26 (33.01)                    
  5 Fosmire, Holly J          21 GOLD-SI                        1:37.35  
                  30.91     1:03.68 (32.77)     1:37.35 (33.67)                    
  6 Epps, Victoria W          18 BLUE-SI                        1:39.01  
                  30.56     1:04.26 (33.70)     1:39.01 (34.75)                    
 
Event 20  Men 150 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 James, Tyler C            19 GOLD-SI                        1:24.09  
                  25.96       54.50 (28.54)     1:24.09 (29.59)                    
  2 Ortiz, Alejandro W        20 GOLD-SI                        1:30.67  
                  28.78       59.34 (30.56)     1:30.67 (31.33)                    
  3 Chong, Tenny Y            18 BLUE-SI                        1:32.16  
                  28.99     1:00.73 (31.74)     1:32.16 (31.43)                    
  4 Takeda, Austin H          22 BLUE-SI                        1:32.23  
                  28.78     1:00.35 (31.57)     1:32.23 (31.88)                    
 
Event 21  Women 150 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Rachel K          18 BLUE-SI                        1:43.51  
                  32.02     1:07.31 (35.29)     1:43.51 (36.20)                    
  2 Phetbenjakul, Anshanika   21 GOLD-SI                        1:44.52  
                  32.23     1:08.13 (35.90)     1:44.52 (36.39)                    
  3 Murphy, Gracie E          18 BLUE-SI                        1:45.60  
                  32.95     1:09.02 (36.07)     1:45.60 (36.58)                    
  4 Maxfield, Lily R          20 GOLD-SI                        1:47.69  
                  32.72     1:09.64 (36.92)     1:47.69 (38.05)                    
  5 King, Morgan S            21 GOLD-SI                        1:54.67  
                  34.83     1:13.86 (39.03)     1:54.67 (40.81)                    
  6 Boyt, Reilly                 GOLD-SI                       x2:50.01  
                  52.33     1:50.67 (58.34)     2:50.01 (59.34)                    
 
Event 22  Men 150 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Tanizaki-Hudson, Derek S  22 GOLD-SI                        1:34.64  
                  28.59     1:01.25 (32.66)     1:34.64 (33.39)                    
  2 Lee, Hoon S               21 GOLD-SI                        1:37.41  
                  30.44     1:04.40 (33.96)     1:37.41 (33.01)                    
  3 Moyles, John A            19 BLUE-SI                        1:37.72  
                  29.98     1:03.48 (33.50)     1:37.72 (34.24)                    
 
Event 23  Women 400 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Eickert, Reagan V         20 BLUE-SI                        4:04.47  
                  27.80       58.71 (30.91)     1:30.04 (31.33)     2:01.50 (31.46)
        2:33.22 (31.72)     3:04.51 (31.29)     3:34.17 (29.66)     4:04.47 (30.30)
  2 Brown, Gabbie T           18 GOLD-SI                        4:07.88  
                  27.65       58.50 (30.85)     1:29.68 (31.18)     2:01.42 (31.74)
        2:33.07 (31.65)     3:05.10 (32.03)     3:36.59 (31.49)     4:07.88 (31.29)
  3 Ritchey, Kaitlyn D        19 GOLD-SI                        4:08.42  
                  29.11     1:00.20 (31.09)     1:31.38 (31.18)     2:03.03 (31.65)
        2:34.07 (31.04)     3:05.43 (31.36)     3:37.46 (32.03)     4:08.42 (30.96)
  4 Brotherton, Casey M       19 BLUE-SI                        4:08.89  
                  29.16     1:00.15 (30.99)     1:31.34 (31.19)     2:03.07 (31.73)
        2:34.38 (31.31)     3:05.91 (31.53)     3:37.80 (31.89)     4:08.89 (31.09)
  5 Gocke, Alayna C           19 BLUE-SI                        4:10.93  
                  28.56       59.24 (30.68)     1:30.88 (31.64)     2:03.18 (32.30)
        2:35.03 (31.85)     3:07.68 (32.65)     3:38.92 (31.24)     4:10.93 (32.01)
  6 Sin, Stephanie Y          21 GOLD-SI                        4:11.97  
                  29.08     1:00.18 (31.10)     1:32.10 (31.92)     2:04.06 (31.96)
        2:35.92 (31.86)     3:08.05 (32.13)     3:40.29 (32.24)     4:11.97 (31.68)
  7 Hamza, Haley S            21 GOLD-SI                       x4:23.31  
                  29.20     1:01.28 (32.08)     1:34.23 (32.95)     2:07.70 (33.47)
        2:41.50 (33.80)     3:15.06 (33.56)     3:48.49 (33.43)     4:23.31 (34.82)
 
Event 24  Men 400 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Fink, Kevin D             21 BLUE-SI                        3:43.20  
                  27.78       57.40 (29.62)     1:26.46 (29.06)     1:55.29 (28.83)
        2:23.34 (28.05)     2:51.38 (28.04)     3:17.46 (26.08)     3:43.20 (25.74)
  2 Reuter, Zack              19 GOLD-SI                        3:43.93  
                  26.80       55.71 (28.91)     1:24.32 (28.61)     1:53.14 (28.82)
        2:21.12 (27.98)     2:49.74 (28.62)     3:16.42 (26.68)     3:43.93 (27.51)
  3 Spitser, Jack P           20 BLUE-SI                        3:48.92  
                  26.13       54.79 (28.66)     1:23.26 (28.47)     1:52.24 (28.98)
        2:21.01 (28.77)     2:49.70 (28.69)     3:18.93 (29.23)     3:48.92 (29.99)
  4 Ortiz, Alejandro W        20 GOLD-SI                        3:57.71  
                  26.70       55.96 (29.26)     1:25.68 (29.72)     1:55.82 (30.14)
        2:26.42 (30.60)     2:57.29 (30.87)     3:27.68 (30.39)     3:57.71 (30.03)
 
Event 25  Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Elizabeth           19 BLUE-SI                          26.26  
  2 Crow, Riley A             18 BLUE-SI                          27.25  
  3 Murphy, Gracie E          18 BLUE-SI                          27.44  
  4 Miles, Brooke N           19 GOLD-SI                          27.78  
  5 Lambert, Emily E          20 GOLD-SI                          27.88  
  6 Maxfield, Lily R          20 GOLD-SI                          28.38  
  7 Reynolds, Sophia A        19 BLUE-SI                         x28.54  
 
Event 26  Men 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Tse, Garrett Y            20 GOLD-SI                          22.56  
  2 Knox, Will H              20 GOLD-SI                          23.80  
  3 Gilchrist, Alexander D    20 BLUE-SI                          24.02  
  4 Farmer, Sawyer H          20 BLUE-SI                          24.55  
 
Event 29  Women 300 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Lindsey C         20 BLUE-SI                        3:21.77  
                  29.80     1:03.26 (33.46)     1:36.86 (33.60)     2:15.15 (38.29)
        2:50.60 (35.45)     3:21.77 (31.17)                                        
  2 Brown, Gabbie T           18 GOLD-SI                        3:26.47  
                  28.66     1:03.18 (34.52)     1:37.97 (34.79)     2:18.25 (40.28)
        2:55.34 (37.09)     3:26.47 (31.13)                                        
  3 Sumrow, Amanda K          20 GOLD-SI                        3:26.50  
                  29.03     1:03.58 (34.55)     1:39.65 (36.07)     2:19.13 (39.48)
        2:55.41 (36.28)     3:26.50 (31.09)                                        
  4 Epps, Victoria W          18 BLUE-SI                        3:28.97  
                  29.73     1:04.42 (34.69)     1:40.08 (35.66)     2:19.37 (39.29)
        2:56.51 (37.14)     3:28.97 (32.46)                                        
  5 Fosmire, Holly J          21 GOLD-SI                        3:30.71  
                  29.58     1:04.27 (34.69)     1:38.82 (34.55)     2:22.62 (43.80)
        2:59.62 (37.00)     3:30.71 (31.09)                                        
  6 King, Morgan S            21 GOLD-SI                       x3:34.18  
                  30.12     1:06.31 (36.19)     1:42.56 (36.25)     2:23.66 (41.10)
        3:01.51 (37.85)     3:34.18 (32.67)                                        
 
Event 30  Men 300 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals        
===============================================================================
  1 Tse, Garrett Y            20 GOLD-SI                        3:02.62  
                  26.37       58.11 (31.74)     1:30.41 (32.30)     2:03.11 (32.70)
        2:34.77 (31.66)     3:02.62 (27.85)                                        
  2 Reuter, Zack              19 GOLD-SI                        3:04.36  
                  27.54     1:00.26 (32.72)     1:31.52 (31.26)     2:07.38 (35.86)
        2:37.94 (30.56)     3:04.36 (26.42)                                        
  3 Gilchrist, Alexander D    20 BLUE-SI                        3:06.08  
                  26.75       58.49 (31.74)     1:31.36 (32.87)     2:06.19 (34.83)
        2:38.53 (32.34)     3:06.08 (27.55)                                        
  4 Fink, Kevin D             21 BLUE-SI                        3:08.84  
                  26.64       59.20 (32.56)     1:31.56 (32.36)     2:07.07 (35.51)
        2:40.23 (33.16)     3:08.84 (28.61)                                        
  5 Fordham, Derek E          19 BLUE-SI                        3:12.52  
                  26.85       59.59 (32.74)     1:32.78 (33.19)     2:10.04 (37.26)
        2:43.85 (33.81)     3:12.52 (28.67)                                        
 
Event 31  Mixed 300 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Blue-SI  'A'                                                2:20.40  
     1) Eickert, Reagan V W20           2) Mendez, Alyson D W19           
     3) Rios, Amanda E W19              4) Farmer, Sawyer H M20           
     5) Takeda, Austin H M22            6) Chong, Tenny Y M18             
                  25.62       50.79 (25.17)     1:11.44 (20.65)     1:36.33 (24.89)
        1:58.25 (21.92)     2:20.40 (22.15)                                        
  2 Gold-SI  'A'                                                2:21.23  
     1) Meier, Charlie S W18            2) Ikeda, Kierstin S W18          
     3) Phetbenjakul, Anshanika W21     4) Reuter, Zack M19               
     5) Lee, Hoon S M21                 6) Knox, Will H M20               
                  21.91       44.25 (22.34)     1:09.22 (24.97)     1:34.54 (25.32)
        1:58.36 (23.82)     2:21.23 (22.87)                                        
 
                    Combined Team Scores - Through Event 31                    
 
  1. Blue                                261   2. Gold                                242
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 31                    
 
  1. Blue                                149   2. Gold                                109
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 31                     
 
  1. Gold                                129   2. Blue                                101