Licensed to UNLV Swimming                             HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
              Las Vegas Last Chance Invitational 2018 - 2/24/2018              
                      Las Vegas Last Chance Invitational                       
                       Co-Hosted: UC San Diego and UNLV                        
                                    Results                                    
 
Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Meier, Charlotte S        18 UCSD-PC                24.14      24.23  
  2 Gonzalez, Miriam V        20 Dixie State-UT         24.30      24.50  
 
Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Meier, Charlotte S        18 UCSD-PC                   NT      24.14  
  2 Gonzalez, Miriam V        20 Dixie State-UT         23.80      24.30  
 
Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Forbord, Sierra M         18 MESA-CO                51.34      50.83  
                  24.56       50.83 (26.27)                                        
  2 Sirijariyavat, Megan T    21 MESA-CO                52.15      51.87  
                  24.85       51.87 (27.02)                                        
  3 Murphy, Haley M           22 UCSD-PC                51.98      52.19  
                  24.87       52.19 (27.32)                                        
  4 Padilla, Tatiana A        21 Concordia-CA           54.18      53.52  
                  26.03       53.52 (27.49)                                        
  5 Dodge, Madeleine E        19 Concordia-CA           54.13      54.19  
                  26.25       54.19 (27.94)                                        
  6 Gonzalez, Miriam V        20 Dixie State-UT         53.84      54.21  
                  25.65       54.21 (28.56)                                        
 
Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Forbord, Sierra M         18 MESA-CO                   NT      51.34  
                  24.44       51.34 (26.90)                                        
  2 Murphy, Haley M           22 UCSD-PC                   NT      51.98  
                  24.73       51.98 (27.25)                                        
  3 Smith, Lauren K           18 U N L V-CA             52.05      52.11  
                  25.15       52.11 (26.96)                                        
  4 Sirijariyavat, Megan T    21 MESA-CO                   NT      52.15  
                  10.12       52.15 (42.03)                                        
  5 Clear, Annessa K          21 U N L V-CA             53.35      53.38  
                   9.47       53.38 (43.91)                                        
  6 Gonzalez, Miriam V        20 Dixie State-UT         53.05      53.84  
                  25.33       53.84 (28.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dodge, Madeleine E        19 Concordia-CA           53.10      54.13  
                  26.43       54.13 (27.70)                                        
  8 Padilla, Tatiana A        21 Concordia-CA           52.63      54.18  
                  26.58       54.18 (27.60)                                        
  9 Wise, Tara G              18 U N L V-CA                NT      55.23  
                  26.49       55.23 (28.74)                                        
 10 Provines, Ivy K           20 U N L V-CA             54.47      55.72  
                  26.14       55.72 (29.58)                                        
 
Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Heacock, Heather A        19 Concordia-CA         1:56.06    1:57.46  
                  26.77       56.12 (29.35)     1:26.58 (30.46)     1:57.46 (30.88)
 
Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Schuett, Ida C            21 U N L V-CA           1:49.10    1:50.93  
                  25.81       53.80 (27.99)     1:22.69 (28.89)     1:50.93 (28.24)
  2 Padilla, Tatiana A        21 Concordia-CA         1:52.20    1:54.45  
                  26.74       55.17 (28.43)     1:24.57 (29.40)     1:54.45 (29.88)
  3 Heacock, Heather A        19 Concordia-CA              NT    1:56.06  
                  26.24       55.18 (28.94)     1:25.41 (30.23)     1:56.06 (30.65)
 
Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Aulis, Marleigh N         20 Concordia-CA         5:04.73    5:07.92  
                  27.92       58.39 (30.47)     1:29.27 (30.88)     2:00.18 (30.91)
        2:31.55 (31.37)     3:03.07 (31.52)     3:34.43 (31.36)     4:05.90 (31.47)
        4:37.24 (31.34)     5:07.92 (30.68)                                        
 
Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Aulis, Marleigh N         20 Concordia-CA         4:57.70    5:04.73  
                  27.85       57.36 (29.51)     1:27.18 (29.82)     1:57.35 (30.17)
        2:27.63 (30.28)     2:58.16 (30.53)     3:29.38 (31.22)     4:01.36 (31.98)
        4:33.29 (31.93)     5:04.73 (31.44)                                        
  2 Sin, Stephanie Y          21 UCSD-PC                   NT    5:08.31  
                  27.65       57.64 (29.99)     1:28.43 (30.79)     1:59.35 (30.92)
        2:30.59 (31.24)     3:01.86 (31.27)     3:33.27 (31.41)     4:04.80 (31.53)
        4:36.76 (31.96)     5:08.31 (31.55)                                        
  3 Gocke, Alayna C           19 UCSD-PC                   NT    5:14.65  
                  28.04       58.31 (30.27)     1:28.82 (30.51)     2:00.10 (31.28)
        2:31.58 (31.48)     3:03.03 (31.45)     3:35.44 (32.41)     4:08.35 (32.91)
        4:41.82 (33.47)     5:14.65 (32.83)                                        
 
Women 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Hannah R         22 FPU-CC              17:11.08   17:32.91  
                  28.58       59.82 (31.24)   2:34.73 (1:34.91)     3:06.63 (31.90)
        3:38.27 (31.64)     4:10.16 (31.89)     4:41.98 (31.82)     5:13.89 (31.91)
        5:45.81 (31.92)     6:17.94 (32.13)     6:50.24 (32.30)     7:22.38 (32.14)
        7:54.70 (32.32)     8:27.06 (32.36)     8:59.23 (32.17)     9:31.32 (32.09)
       10:03.52 (32.20)    10:35.58 (32.06)    11:07.57 (31.99)    11:39.59 (32.02)
       12:11.81 (32.22)    12:44.04 (32.23)    13:16.24 (32.20)    13:48.44 (32.20)
       14:20.70 (32.26)    14:52.85 (32.15)    15:25.33 (32.48)    15:57.73 (32.40)
       16:29.86 (32.13)    17:01.83 (31.97)    17:32.91 (31.08)                    
 
Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kim, Eva J                18 U N L V-CA             56.00      57.45  
                  27.61       57.45 (29.84)                                        
  2 Schuette, Sydney A        21 U N L V-CA             57.77      57.48  
                  27.92       57.48 (29.56)                                        
 
Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Melnikova, Olga           20 FPU-CC               2:02.11    2:03.38  
                  28.86       59.87 (31.01)     1:31.56 (31.69)     2:03.38 (31.82)
 
Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Melnikova, Olga           20 FPU-CC               2:01.66    2:02.11  
                  28.50       59.09 (30.59)     1:30.27 (31.18)     2:02.11 (31.84)
  2 Meier, Charlotte S        18 UCSD-PC                   NT    2:06.06  
                  29.32     1:00.74 (31.42)     1:33.39 (32.65)     2:06.06 (32.67)
 
Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Yoder, Dominique K        22 Concordia-CA         1:04.49    1:05.08  
                  30.68     1:05.08 (34.40)                                        
  2 Schreiber, Caitlyn A      18 U N L V-CA           1:09.17    1:18.58  
                  37.87     1:18.58 (40.71)                                        
 
Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walker, Semaj A           18 PAC-PC                    NT    1:04.17  
                  29.75     1:04.17 (34.42)                                        
  2 Yoder, Dominique K        22 Concordia-CA         1:04.09    1:04.49  
                   5.69     1:04.49 (58.80)                                        
  3 Murphy, Grace E           19 UCSD-PC                   NT    1:06.23  
                  31.07     1:06.23 (35.16)                                        
  4 Schreiber, Caitlyn A      18 U N L V-CA                NT    1:09.17  
                  32.39     1:09.17 (36.78)                                        
 
Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bodkin, Hannah R          19 Dixie State-UT       2:23.85    2:22.31  
                  33.85     1:09.14 (35.29)     1:45.75 (36.61)     2:22.31 (36.56)
 
Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gagliardo, Angela R       19 PAC-PC                    NT    2:15.18  
                  30.61     1:04.53 (33.92)     1:39.36 (34.83)     2:15.18 (35.82)
  2 Bodkin, Hannah R          19 Dixie State-UT       2:21.24    2:23.85  
                  32.34     1:08.15 (35.81)     1:45.47 (37.32)     2:23.85 (38.38)
 
Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hansen, Hannah            22 Dixie State-UT         57.12      57.39  
                  26.15       57.39 (31.24)                                        
 
Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hansen, Hannah            22 Dixie State-UT         56.37      57.12  
                  26.41       57.12 (30.71)                                        
 
Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Clark, Lindsay M          19 UCSD-PC                   NT    2:07.18  
                  27.19       58.65 (31.46)     1:32.23 (33.58)     2:07.18 (34.95)
  2 Guillory, Claudia K       20 U N L V-CA           2:15.95    2:16.27  
                  28.75     1:02.16 (33.41)     1:38.60 (36.44)     2:16.27 (37.67)
 
Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Dodge, Madeleine E        19 Concordia-CA         2:07.48    2:09.00  
                  28.08     1:00.28 (32.20)     1:39.01 (38.73)     2:09.00 (29.99)
 
Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Cano Figueroa, Mayte A    21 U N L V-CA           4:39.04    4:46.38  
                  29.99     1:04.23 (34.24)     1:41.68 (37.45)     2:18.81 (37.13)
        2:59.64 (40.83)     3:42.06 (42.42)     4:14.68 (32.62)     4:46.38 (31.70)
 
Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 University of Nevada Las Vegas-CA  'A'            1:40.49    1:41.10  
     1) Phillips, Kyndal N 22           2) Carnevale, Sofia G 19          
     3) Afanasyeva, Kate 20             4) Schreiber, Caitlyn A 18        
                  26.26       54.29 (28.03)     1:18.30 (24.01)     1:41.10 (22.80)
 
Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hirsch, Skyler J          22 MESA-CO                20.65      20.65  
  2 Farmer, Sawyer H          20 UCSD-PC                21.38      21.34  
  3 Olmstead, Jeremiah J      23 U N L V-CA             21.68      21.69  
 
Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hirsch, Skyler J          22 MESA-CO                   NT      20.65  
  2 Farmer, Sawyer H          20 UCSD-PC                   NT      21.38  
  3 Olmstead, Jeremiah J      23 U N L V-CA             21.58      21.68  
 
Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Olmstead, Jeremiah J      23 U N L V-CA                NT      46.74  
                  22.66       46.74 (24.08)                                        
 
Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Spitser, Jack P           20 UCSD-PC                   NT   10:04.45  
                  25.63                               53.51 ( )                    
            2:19.58 ( )     2:48.90 (29.32)                             3:18.45 ( )
                                3:48.19 ( )                             4:18.54 ( )
        4:49.01 (30.47)                             5:19.99 ( )                    
            5:51.51 ( )     6:22.81 (31.30)                             6:54.79 ( )
                                7:26.85 ( )                             7:58.55 ( )
        8:30.29 (31.74)                             9:02.17 ( )                    
            9:33.72 ( )    10:04.45 (30.73)                                        
 
Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Berg, Eric A              20 MESA-CO                49.64      49.72  
                  24.20       49.72 (25.52)                                        
 
Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Berg, Eric A              20 MESA-CO                   NT      49.64  
                  23.98       49.64 (25.66)                                        
 
Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Moyles, Jack A            19 UCSD-PC                57.13      57.89  
                  27.05       57.89 (30.84)                                        
 
Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Moyles, Jack A            19 UCSD-PC                   NT      57.13  
                  26.38       57.13 (30.75)                                        
 
Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Averchenko, Aleksei       24 FPU-CC                 48.30      48.36  
                  22.43       48.36 (25.93)                                        
  2 Radomski, Christopher M   22 MESA-CO                48.96      48.89  
                  23.05       48.89 (25.84)                                        
  3 Bean, Morgan A            21 MESA-CO                48.90      49.02  
                  23.15       49.02 (25.87)                                        
 
Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Averchenko, Aleksei       24 FPU-CC                 48.21      48.30  
                  22.33       48.30 (25.97)                                        
  2 Bean, Morgan A            21 MESA-CO                   NT      48.90  
                  23.27       48.90 (25.63)                                        
  3 Radomski, Christopher M   22 MESA-CO                   NT      48.96  
                  23.25       48.96 (25.71)                                        
  4 Holter, Jack R            19 U N L V-CA             52.47      52.29  
                  24.19       52.29 (28.10)                                        
 
Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Moore, Collin J           22 FPU-CC               1:49.73    1:50.17  
                  24.46       51.98 (27.52)     1:21.03 (29.05)     1:50.17 (29.14)
 
Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Moore, Collin J           22 FPU-CC               1:49.91    1:49.73  
                   4.06       24.54 (20.48)       51.76 (27.22)     1:49.73 (57.97)
 
Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Reuter, Zack G            19 UCSD-PC                   NT    4:02.20  
                  26.11       55.53 (29.42)     1:27.31 (31.78)     1:58.07 (30.76)
        2:32.45 (34.38)     3:07.10 (34.65)     3:35.48 (28.38)     4:02.20 (26.72)
  2 Scobee, John L            18 U N L V-CA           4:08.49    4:04.49  
                  26.88       56.57 (29.69)     1:28.44 (31.87)     1:59.67 (31.23)
        2:34.70 (35.03)     3:10.38 (35.68)     3:37.99 (27.61)     4:04.49 (26.50)